Diş Hekimi Fiyatları

Porselen Diş Kaplama Fiyatları

01 Ocak 2017

Porselen diş kaplamaları kaybedilmiş dişler yada diş estetikliğinin kaybolduğu durumlarda kullanılan halk arasında takma diş yada keplama diş olarak kullanılan kaplamalardır. Bu uygulamalar fonksiyonelliğin yanı sıra oldukça estetik uygulamalardır. Bu uygulamanın bir diğer avantajı da sağlam bir kökü olan fakat kırılmış, çürümüş, aşınmış olarak kullanılmayak duruma gelen dişlerinde kurtarılmasına önemli bir rol oynar.

Porselen kaplamların protez dişlerde uygulanma amacı nedir ?

Diş protez uygulamalarında kullanılan porselen kaplamanın amacı kişinin doğal dişine en yakın yapay dişi oluşturmaktır. Bu şekilde kaybedilen diş hem fonksiyonel olarak hemde estetik olarak diğer dişlerle birebir aynı özellikte aynı renk ve aynı boyutta dışarıdan bakıldığında kesinlikle anlaşılmayacak şekilde diş eksikliği olan bölgeye uygulanır.

Porselen kaplama uygulamaları kimlere yapılır kimlere yapılamaz ?

Porselen kaplama uygulamaları 18 yaşından küçüklerde kemik gelişimi tamamlanmadığından dolayı yapılamaz. Bunun dışında 18 yşından büyük ve diş eksikliği, diş kırığı, diş sararması, diş aşınması olan yada ortodontik tel tedavisi görmek istemeyen kişilerde rahatlıkla uygulanabilir.

Porselen kaplama çeşitleri nelerdir ?

Porselen kaplama uygulamarı metal destekli, full porselen, lamine kaplama, zirkonyum destekli porselen kaplamalar olmak üzere çeşitlere ayrılır bu kaplama türleri hem ekonomik olarak hemde estetik olarak birbirinden ayrılırlar. Bu kaplama türlerini açıklayarak devam edelim..

Metal destekli porselen kaplamalar: Metal destekli kaplamalar kullanım fonksiyonelliği ön planda tutulan alt yapısında metal alaşım destekli kaplamalardır. Bu kaplamar sağlamlık açısından son derece ideal iken estetik açısından ön dişlerde kullanılmamasını ve genel olarak arka dişlerde kullanılmasını önerdiğimiz bir uygulamadır. Bu uygulama metal destekli olduğundan ve ışığı geçirme özelliği olmadığından dolayı mat bir görünüm oluşturur. Estetik çıdan ön dişlerde kullanılmaması da bu yönünden dolayı tavsiye edilmez.

Zirkonyum kaplamalar: Zirkonyum kaplamalar oldukça estetik uygulamalardır. Bu kaplamarın lat yapısında metal değil zirkonyum alaşım kullanılır. Bu uygulama ışığı geçirgenliği sayesinde hem dişlerde hemde diş eti ile oldukça uygumlu olduğundan ön dişlerde rahatlıkla kullanılabilen estetik sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Full porselen kaplamalar: Alt yapısında güçlendirilmiş porselen uygulamalar meliyet bakımından yüklü görsel bakımından son derece estetik malzemelerdir. Bu uygulamalar doğal diş en yakın sonuçları verir..

Porselen kaplama uygulamaları ne kadar sürede hastaya uygulanabilir ?

Porselen kaplama uygulamaları diş hekiminize bağlı olarak 2-4 seans arasında rahatlıkla uygulanır bu süre en az 1 hafta en fazla ise 1 ay kadar bir süreç alır. İlk muayenede ağız ve diş yapınızın ölçüleri alınır. Porselen kaplama uygulamasının yapılacağı dişler kesilir ve alınan ölçüler labaratuara gönderilir. Size geçici dişler takılır. Daha sonra hasta provalar için tekrar çağırılır renk seçimleri yapılır. Son aşamada da labaratuarda hazırlanan dişler hastaya uygulanarak tedavi sonuçlanmış olur.

Porselen diş kaplamalarının ömrü ne kadar ?

Porselen kaplama uygulamaları iy bakıldığından ömür boyu kullanılabilirler. Bunun dışında ise diş hekimleri porselen kaplama uygulamalarına 10 yıl ömür biçerler.

Porselen kaplama uygulamalarının bakımı nasıl yapılır ?

Diş porselen kaplamalarınızda diğer dişler gibi bakıma ihtiyacı vardır. Bu kaplamalarınızı doktorunuz nasıl bakım yapılması gerektiği konusunda sizleri bilgilendirecektir. Eskiyen kaplamaların ise mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde altta bulunan kök dişlerinize zarar verebilirler.

Porselen kaplamalarının düzenli olarak bakımının yapılmaması ise ağızda kötü koku, diş eti hastalıkları ve diş çürüklerine sebebiyet vereceğiniz belirtelim..

Porselen kaplama fiyatları

Fiyatlar hakkında iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vereceğimiz fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlediği fiyatlar olabilir. Bunun dışındaki fiyatlar ise kontrollerde belirlenir. Unutmayındaki fiyatlar diş hekimine, diş hastanesine, il ve ilçeye göre değişkenlik gösterebilir.

Benzer Yazılar

23 Yorumlar

 • Reply Selda

  Ön 4 diş kaplama yaptırmak nekadara olur

 • Reply Büsra acar

  Merhabalar. Ön disimde kirik mevcut 4 adat disime zirkoryum yada full porselen kaplama dusunuyorum fiyatlariniz nedir acaba

 • Reply Burak

  Öndeki 4 dişimi kaplatmak istiyorum.Üst iki dişim biri diğerinin üzerine hafif kaymış, alt iki orta dilim arası biraz boşluk.Bunun için önce tel mi takılması gerekir ? Eğer tel uygulamasına gerek yoksa bu dört (2 üst ön-2 alt ön) Mine dişime tahmini ne kadar bir maliyet olur ? Teşekkürler..

 • Reply Özlem koçak

  8 adet dişimi ful porselen istiyorum çürük yok rengi sarı o sebeptendir fiyat ne olur

  • Reply Buğra

   Uzm. Cerrah Buğra Bozkurt . Özlem hanım dişlerinizi yeniden porselen yaptırmanıza gerek yoktur. Bunu diş taşları temizleme aracılığı ile çok kolay bir biçimde yaptırabilirsiniz.

 • Reply serap yaygir

  Merhaba ben 8 disime 4 üst dört alt disime porselen kaplama yaptirmak istiyorum fiyati ne olur?

 • Reply füsun taskın

  selamlar
  ust cenedeki 10 adet dişimi kaplatmak istiyorum.zıncoryum ve full porselen olarak nekadar fiyat cıkar

 • Reply Metin

  Ben bütün dislerimi kaplama yapmak istiyorum ortama bir fiyat olarak bilgilendirir misniz?

 • Reply koksal

  14 dizsmi alt sabit diğerleri citcitli olacsgigini söyledi.4 disciye gittim dordude farklı tedavi sekli söyledi.kafam oldukça karisti tamami porselen olacak fist ne kadar olur

 • Reply Hayat neşe

  2 m 453 bin Tl

 • Reply Zuhal

  Porselen dis fiyatları ne kadar

 • Reply Metin

  Üst dişlerimin tedavisi yapıldı üst dişlerimin tamamı porselen yaptırmak istiyorum.Fiyatı ve ödeme ne olur

 • Reply inan

  6 dişimi porselen yaptırma istiyorum kronik karaciğer hastasıyım ve bazı dişlerim kırılıyor yaptırsam fiyatı ne kadar olur

 • Reply hülya demircan

  14 adet dişimi full porselen istiyorum hafif çürük var renginden dolayı istiyorum fiyat nedir

 • Reply Sema cakmak

  Sağ üst çenemde porselen kaplama dişlerim sallanmaya başladı tedavisi ne kadar sürer bana kaça mal olur 3tane dış tedavi olması lazim

 • Reply ayse

  12 yasinda on disimden birisi ortadan kirildi disci disimi komple cekti ve 18 yasinda yapilabilecegini soyledi.simdi 21 yasindayim ve nasil bir tedavi uygulanir.sigorta karsilarmi.demirede alerjim var vidalama diye duydum bi sorun olusturur mu.
  Bide azi disim curudu cok az bi parca kaldi kendi disim ona nasil bi tedavi uygulanir .iltihaplaniyor aci veriyor.acil cevap verirseniz sevinirim.

 • Reply Zehra

  27 dis full porselen kaplama yaptirmak istiyorum yani butun dislerim
  Fiyatini ogrenmek
  Istiyorum
  Teşekkürler

 • Reply Hatice Lancaster

  Hı Özlem ben bilmek istiyorum porselen dişler ne kadar kozmetik dişler ben Türkçe fazla bilmiyorum ama inşallah doğru söylüyorum

 • Reply gökalp

  ust disler komple kaplama olacak 16 adet bi fiyat bilgisi verebilirmisiniz bide yapimi nekadar surer bilgilendirirseniz sevinirim

 • Reply Deniz Dalyaprak

  Mrb öndeki kaplama dişim kırıldı buna dolgu yapılırmı tşk ederim

 • Reply Pinar

  Mrblar 2 disim ölmüs 6 disimde dolgu fiati yazsaniz sewinirim

 • Reply Ugur

  Sağ üst 6.diş devlet hastanesinde 17tl.10kr

 • Reply Diyar

  Kron köprü fiyatları ne kadardır

 • Yorum Gönder