Diş Hekimi Fiyatları

Porselen Diş Kaplama Fiyatları

01 Ocak 2017

Porselen diş kaplamaları kaybedilmiş dişler yada diş estetikliğinin kaybolduğu durumlarda kullanılan halk arasında takma diş yada keplama diş olarak kullanılan kaplamalardır. Bu uygulamalar fonksiyonelliğin yanı sıra oldukça estetik uygulamalardır. Bu uygulamanın bir diğer avantajı da sağlam bir kökü olan fakat kırılmış, çürümüş, aşınmış olarak kullanılmayak duruma gelen dişlerinde kurtarılmasına önemli bir rol oynar.

Porselen kaplamların protez dişlerde uygulanma amacı nedir ?

Diş protez uygulamalarında kullanılan porselen kaplamanın amacı kişinin doğal dişine en yakın yapay dişi oluşturmaktır. Bu şekilde kaybedilen diş hem fonksiyonel olarak hemde estetik olarak diğer dişlerle birebir aynı özellikte aynı renk ve aynı boyutta dışarıdan bakıldığında kesinlikle anlaşılmayacak şekilde diş eksikliği olan bölgeye uygulanır.

Porselen kaplama uygulamaları kimlere yapılır kimlere yapılamaz ?

Porselen kaplama uygulamaları 18 yaşından küçüklerde kemik gelişimi tamamlanmadığından dolayı yapılamaz. Bunun dışında 18 yşından büyük ve diş eksikliği, diş kırığı, diş sararması, diş aşınması olan yada ortodontik tel tedavisi görmek istemeyen kişilerde rahatlıkla uygulanabilir.

Porselen kaplama çeşitleri nelerdir ?

Porselen kaplama uygulamarı metal destekli, full porselen, lamine kaplama, zirkonyum destekli porselen kaplamalar olmak üzere çeşitlere ayrılır bu kaplama türleri hem ekonomik olarak hemde estetik olarak birbirinden ayrılırlar. Bu kaplama türlerini açıklayarak devam edelim..

Metal destekli porselen kaplamalar: Metal destekli kaplamalar kullanım fonksiyonelliği ön planda tutulan alt yapısında metal alaşım destekli kaplamalardır. Bu kaplamar sağlamlık açısından son derece ideal iken estetik açısından ön dişlerde kullanılmamasını ve genel olarak arka dişlerde kullanılmasını önerdiğimiz bir uygulamadır. Bu uygulama metal destekli olduğundan ve ışığı geçirme özelliği olmadığından dolayı mat bir görünüm oluşturur. Estetik çıdan ön dişlerde kullanılmaması da bu yönünden dolayı tavsiye edilmez.

Zirkonyum kaplamalar: Zirkonyum kaplamalar oldukça estetik uygulamalardır. Bu kaplamarın lat yapısında metal değil zirkonyum alaşım kullanılır. Bu uygulama ışığı geçirgenliği sayesinde hem dişlerde hemde diş eti ile oldukça uygumlu olduğundan ön dişlerde rahatlıkla kullanılabilen estetik sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Full porselen kaplamalar: Alt yapısında güçlendirilmiş porselen uygulamalar meliyet bakımından yüklü görsel bakımından son derece estetik malzemelerdir. Bu uygulamalar doğal diş en yakın sonuçları verir..

Porselen kaplama uygulamaları ne kadar sürede hastaya uygulanabilir ?

Porselen kaplama uygulamaları diş hekiminize bağlı olarak 2-4 seans arasında rahatlıkla uygulanır bu süre en az 1 hafta en fazla ise 1 ay kadar bir süreç alır. İlk muayenede ağız ve diş yapınızın ölçüleri alınır. Porselen kaplama uygulamasının yapılacağı dişler kesilir ve alınan ölçüler labaratuara gönderilir. Size geçici dişler takılır. Daha sonra hasta provalar için tekrar çağırılır renk seçimleri yapılır. Son aşamada da labaratuarda hazırlanan dişler hastaya uygulanarak tedavi sonuçlanmış olur.

Porselen diş kaplamalarının ömrü ne kadar ?

Porselen kaplama uygulamaları iy bakıldığından ömür boyu kullanılabilirler. Bunun dışında ise diş hekimleri porselen kaplama uygulamalarına 10 yıl ömür biçerler.

Porselen kaplama uygulamalarının bakımı nasıl yapılır ?

Diş porselen kaplamalarınızda diğer dişler gibi bakıma ihtiyacı vardır. Bu kaplamalarınızı doktorunuz nasıl bakım yapılması gerektiği konusunda sizleri bilgilendirecektir. Eskiyen kaplamaların ise mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde altta bulunan kök dişlerinize zarar verebilirler.

Porselen kaplamalarının düzenli olarak bakımının yapılmaması ise ağızda kötü koku, diş eti hastalıkları ve diş çürüklerine sebebiyet vereceğiniz belirtelim..

Porselen kaplama fiyatları

Fiyatlar hakkında iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vereceğimiz fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlediği fiyatlar olabilir. Bunun dışındaki fiyatlar ise kontrollerde belirlenir. Unutmayındaki fiyatlar diş hekimine, diş hastanesine, il ve ilçeye göre değişkenlik gösterebilir.

Benzer Yazılar

4 Yorumlar

 • Reply Selda

  Ön 4 diş kaplama yaptırmak nekadara olur

 • Reply Büsra acar

  Merhabalar. Ön disimde kirik mevcut 4 adat disime zirkoryum yada full porselen kaplama dusunuyorum fiyatlariniz nedir acaba

 • Reply Burak

  Öndeki 4 dişimi kaplatmak istiyorum.Üst iki dişim biri diğerinin üzerine hafif kaymış, alt iki orta dilim arası biraz boşluk.Bunun için önce tel mi takılması gerekir ? Eğer tel uygulamasına gerek yoksa bu dört (2 üst ön-2 alt ön) Mine dişime tahmini ne kadar bir maliyet olur ? Teşekkürler..

 • Reply Özlem koçak

  8 adet dişimi ful porselen istiyorum çürük yok rengi sarı o sebeptendir fiyat ne olur

 • Yorum Gönder