Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ?

Diş eti çekilmesi aslında bir diş eti hastalığının göstergesidir. Eğer hastada diş eti hastalığı varsa tedavisi her ne olursa olsun, hangi tedavi uygulaması uygulanırsa uygulansın bu aşamadan sonra dişlerine çok iyi bakmaları gerek ve düzenli olarak dişlerini fırçalamaları gerekmektedir. Bu durum günde en az 3 defe tekrarlanması gereklidir.

Diş fırçalaması konusunda da hasta çok iyi bilgilendirilmelidir. Dişin beş yüzeyi varken bizler diş fırçalama süresince ancak 3 bölgeyi fırçalama ile yetiniyoruz. Dişler birbirlerine temas ettikleri ara yüzeylerdende oluşurlar bu ara yüzeyler ne yazık ki fırçaların ulaşamadıkları yüzeylerdir. Bu durumlarda diş hekimleri hastalarından mutlaka diş ipi kullanmalarını isterler.

Diş eti çekilmesi bir miktar varsa bazen diş ipi uygulamaları yeterli olmayabilir. Dişler arasındaki aralıkların büyüklüğünden dolayı Bu tür durumlarda arayüz fırçası dediğimiz yardımcı aparatlar bunlarda yetersizse yada hasta bunları pratikte kullanamıyorsa o zaman ağız duşu dediğimiz diş fırçalamaya yardımcı aparatlar kullanmakta fayda vardır.

Diş eti çekilmesi hakkında diğer bilgiler

Diş eti çekilmesi nedir ?
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ?
Diş eti çekilmesi nasıl tadavi edilir ? Diş eti çekilmesi tedavileri
Diş eti çekilmesi neden oluşur ?
Diş eti çekilmelerinde diş bakımı nasıl olmalıdır ?
Diş eti çekilmeleri tedavi edilmediği durumlarda ne olur ?
Diş eti çekilmelerinin görüntüsü
Periodontoloji İlerleyen Diş Eti Hastalıkları
Diş Eti Apsesi Nedir ?
Porselen Kaplama Diş Etine Baskı ve Renk Değişimi
Diş eti iltihabı neden oluşur
Diş eti hastalıklarının nedenleri nelerdir ?

80 Yorum

Yorum Yaz

[...] eti çekilmesi nedir ? Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ? Diş eti çekilmesi nasıl tadavi edilir ? Diş eti çekilmesi tedavileri Diş eti çekilmesi neden [...]

[...] eti çekilmesi nedir ? Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ? Dişeti çekilmesi nasıl önlenir ? Diş eti çekilmesi nasıl tadavi edilir ? Diş eti çekilmesi tedavileri Diş eti çekilmesi neden [...]

mert

diş etlerim çekiliyor ve çok fazla kanıyor acıdan fırçalayamıyorum ne yapmam gerekiyor ? cevaplarsanız sevinirim

Uzman doktor

Bu konuda vakit kaybetmeden bir diş hekimine gözükmenizi öneriyorum.. Diş taşları, tartarlar ve plaklar dişeti rahatsızlıklarını oluşturmaktadır. Oluşan bu bakterilerin yayılmaları dişlerde kanamalara ve hastalıklara; sonucunda ise dişlerin kaybedilmesi ile sonuçlanmaktadır.

semra

Dişlerim seyrekleşi yor fircalar ken kanıyor sıcak soğuk tatlli ı hiç bir şey yiyemiyorum diş etler im sizsızlıyor ne yapmalıyım lütfen cevap

Uzman doktor

Öncelikle mutlaka daha fazla vakit kaybetmeden bir diş hekimine gözükmelisiniz. Yapılacak tedavi ve röntgen, diş ve dişetlerinizin durumunu ortaya çıkaracaktır. Durumu geçici yöntemlerle kurtarmaya çalışmayın önemli bir konu olabilir.

servet kara

Diş etlerim çekiliyor 5 tane falan çekildi maddi durum el vermediği için doktora gidemiyorum evde kendi imkanlarımızla nasıl bir tedavi uygulamalıyım teşekkür ederim

Uzman doktor

Evde kendi şartlarınızda bu duruma müdahale etmeye çalışmanız dişlerinize ve diş etlerinize daha fazla zarar vermenize yol açacaktır. Lütfen kliniğimize gelerek yada size yakın bir diş hekimine gözükerek tedavi sürecine başlamalısınız. Aksi taktirde dişlerinize ve diş etlerinize daha fazla zarar vererek dişlerinizin kaybedilmesine neden olabilirsiniz.

servet kara

Teşekkür ederim saygılar sunarım…

servet kara

Doktor bey yine rahatsız ediyorum kusura bakmayın lütfen benim üstte Bir diş altta 4 dişim eti açılmış vaziyette köküne doğru gözüküyor aşınmış vaziyette eti rica etsem ilaç önerseniz bakmadan olmuyo biliyorum ama vaziyet normal sadece kökleri gözüküyor yavaş yavaş lutfen Bi tavsiyede bulunun teşekkür ederim saygılar sunarım…

tuse

hocam meraba oncelikle benim alt 2 disimin etleri geri cekilmis durumda ve dipleri sanki küf tutmus gibi suanda da inanilmaz etlerim sizliyor en kisa zamanda doktora gidecegim ama korkuyorum sizede sormak istedim duzelirmi

Uzman doktor

Düzelir muhakkak diş hekimine gidin zaman kaybetmeyin.. Doktora gitmekten korkmayın çekeceğiniz ağrılar yada diş kaybı sonrasında yaptıracağınız işlemler çok daha ağrılı olacaktır. Dişlerinizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Lokal uygulamaları ile ağrı yada sızlama olmadan işlemler yapılmakta ve siz çok rahat bir işlem geçirmektesiniz. Korkacak bir şey yok.

Orhan

Merhaba benim çenemde kemik erimesi olduğu için dişlerimin bazıları sallanıyor bu arada düzenli olarak kahvaltı yapıyorum (peynir,süt ,kasar ) doktorada gittim bu arada siz ne önerirsiniz. Iyi çalısmalar

tuğçe

İyi günler doktor bey benim beş tane dişimin kökleri görünüyor artık bu diş eti çekilmesi mi diş taşı mı bilmiyorum arada diş etim var ve altında yine diş koku araya et giriyo yani doktor bey diş hekimine gidicemde fakat sizce nasıl bir tedavi yöntemi izlenir uzun mu veya acılı mı tedaviyle ilgili bilgilendirebilir misiniz beni çok tşk ederm …

Uzman doktor

Yukarıdaki her iki hastanında durumları hemen hemen aynı sizlere şu iki konuyu okumanızı ve dişlerinizdeki sorunları anlamızı şiddetle tavsiye ediyorum..

http://www.dishekimi.com.tr/periodontoloji-ilerleyen-dis-eti-hastaliklari.html

http://www.dishekimi.com.tr/flap-operasyonu-oncesi-sonrasi-fiyatlari.html

yukarıda vermiş olduğumuz linklerdeki konuları okuduğunuzda durumunuzun ne kadar hassas olduğunu daha iyi kavrayacaksınız. Bu duruma neden geldiniz ve ne gibi önlemler alınması gerekir ilerleyen vakalarda diş hekimi nasıl bir yol izlemektedir. Bu linklerde bu konularla ilgili uzun uzun bilgiler verildi.. Mutlaka bir diş hekimine gözükmeyi ihmal etmeyin diş eti hastalığınız ileri düzeyde dişlerinizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

bahadır

merhaba hocam iyi çalışmalar.benim dişeti çekilmiş durumda ve çok kötü görünüyor araları boş kaldı bunları nasıl duldurabiliriz ne yapmam lazım.diş hekime gittim sadece temizlerdi.ama ben aradaki boşlukların dolmasını istiyorum ne yapmalıyım?

Uzman doktor

telefonla ararsanız daha geniş bir bilgi size verilecektir. Araları kapatılabilir. Bu konuyu okumanızı tavsiye ediyorum..

http://www.dishekimi.com.tr/flap-operasyonu-oncesi-sonrasi-fiyatlari.html

derya dursunoglu

Hocam diş eti çekilmesi durdurulabilir mi ? di etlerimin sürekli çekildiğini düşünüyorum. diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir lütfen bana yardımcı olun evde yapabileceğim bir şey var mı ?

Uzman doktor

Diş eti çekilmesi ileri derecede ise geri döndürmek için dişlerin bölgesel olarak uyuşturularak kök yüzeylerinin özel el aletleri ile temizlenmesi, diş etinin yeniden eski seviyesine çekilerek dikilmesi gereklidir. Diş eti çekilmesinin geri dönmesi için evde yapılabilecek şey, alınacak önlemlerle ilerlemesi durdurabilmektir. Dişlerinizi günde en az 3 kere diş etinden dişe doğru süpürür gibi çok bastırmadan fırçalamalısınız, diş ipi kullanılması, dişlerin arasında açıklık varsa diş arası fırçası kullanılması, diş taşı temizliğinin yaptırılması ve 6 ayda bir diş hekimi kontrolleri ile yeni diş taşı oluşumunun kontrol altına alınması önemlidir. Diş eti çekilmesi henüz oluşmamış ise önlemenin en güzel yolu düzenli ve iyi bir ağız bakımı, ve düzenli diş hekimi kontrolleridir. Oluşmuş bir diş eti çekilmesi varlığında da iyi bir ağız bakımı diş eti seviyesini eski haline getirmez ama artmasını önler.

ferza dilek

diş eti çekilmeleri neden oluyor hiç anlamıyorum. acaba çekilen diş etleri yerine geliyor mu bunu merak ediyorum ?

Uzman doktor

Dişeti çekilmeleri bir çok neden bağlı olabilir. Tedavisi çekilmenin durdurulması yönündedir. Çekilen dişetlerinin tekrar eski yerine gelmesi gerçekleşebilir.

safiye

Diş etlerim çekiliyor bununla beraber diş etlerim her fırçalamada ve sabahları kalktığımda kanıyor ne yapmalıyım bunun önüne nasıl geçebilirim. Bu durum durdurulabilir mi ?

Uzman doktor

Merhabalar..Dişeti hastalıkları yetersiz ağız bakımı ve diş taşı ile başlar ve kanama,dişeti çekilmesi ve bazen de diş kayıpları ile devam eder.Öncelikle bir uzman tarafından doğru bir diştaşı temizliği yapılmalı ve doğru ağız bakımı nasıl yapılır öğrenmelisiniz.

kadriye

annemin dişinde kemik erımesı başlad.dişlerını cektryoruz.çekiminden sonra goz altında ağzının ıclerınde morarma oldu.bunun ıcın ne yapmalıyız sımdden tesekkr ederız.

Uzman doktor

doktorunuza danışın..

beyzanur

Diş eti Çekilmesi benee daha yeni başlamış yani doktorum öyle dedi nasıl yardımcı olursunuz ve ağız kokusu yaparmi yardimci olursaniz sevinirim

Uzman doktor

Bu konuda şanslısınız diyebilirim. Diş eti çekilmelerinde erken teşhis ve tedavi çok önemlidir. Belirli aralıklarla diş hekimi kontrollerine gidin, Diş bakımı ve ağız hijyenine çok dikkat edin. Günlük olarak diş fırçalama alışkanlığını sürdürün. Diş taşı ve tartarları temizlettirin. Aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun. Geçmiş olsun.

http://www.dishekimi.com.tr/dis-eti-cekilmesi-nasil-durdurulur-diseti-cekilmesi-nasil-onlenir.html

Ersin

İyi çalısmalar hocam benim on tarafta bir dışımın eti çekiliyor kendim Avrupa’da oldugum için burda doktorlara gidemiyor çünkü onlar yuzunden iki dişimi kaybettim Türkiye’de tedâvimi yapmak istiyorum ama su anda çalıştığım için gelemiyorum ve turkiyeye gelip tedavimi oluncaya kadar bu zaman zarfında dış eti çekilmesini nasıl durdura bilirim ve bundan belli bir zaman önce bir dişimde daha vardı dış eti çekilmesi herhangi bir tedavi görmediğim halde dış eti eski haline geldi bu dişimde de boyle birşey olma ihtimali varmi teşekkür ederim.

kadircan

Hoca merhaba.benim 1 disimde ufak capli bi cekilme var belli bi seviyede durdu.acaba devlet hastaneleri mudahale edebilir mi illa ozele mi gitmeliyim

Uzman doktor

Devlet hastanelerinde de tedavi olabilirsiniz. Geçmiş olsun.

fedım

diş etlerimde çekilme var öneriniz nedir

Uzman doktor

Öncelikli olarak bir diş hekimine görünmenizdir.

Doktor bey oku dediginiz butun linkleri okudum maalesef benim durumumda doktora gidecek kadar elverisli ve uygun degil acikcasi maddi dururmum zayif benimde disetimde ceklime var ama ben gunluk hergun aksatmadan disini gece ve sabah olmak sarti ile duzenli fircalayan bir insanim siz sebeb olarak bakim demissiniz ama ben fircalamadan yasayamam ama benimde sabah uyaninca agzimda kan oluyor ve dislerimde tartar var ne yapmaliyim lutfen bana yardim edin.

seda turan

iyi akşamlar benim diş etlerim çekiliyor doktora gittim temizledi diş ipi kullanmamı ve her gün 3 kere fırçalayıp tuzlu su ile ağzımı çalkalamamı söyledi düzenli olarak yapıyorum 3 hafta oldu hala degişiklik yok ne önerirsiniz

Uzman doktor

Durmaksızın doktorunuzun önerilerini yapmaya devam edin. Ayrıca doktorunuz size yeni bir randevu vermiştir. O gün kontrollere gidin ve kontrolleride aksatmadan devam edin..

seda turan

teşekkürler…

ozlem

Merhabalar doktor bey hamilelik ve doğum sonrası hassasiyet ve bir dişimde dişeti çekilmesi 0luştu- bir dişimide bu nedenle kaybettim Düzenli Olarak fırçalamak yeterli olur mu yoksa ek olarak ilaç kullanmalımıyım

Uzman doktor

Mutlaka bir diş hekimine gitmelisiniz. Öncelikli olarak diş taşı ve tartarlardan dişleriniz arındırılmalıdır. Daha sonra düzenli temizleme, fırçalama, diş ipi ve gargara işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Durumu ihmal etmeyin ve bir diş hekimine gitmeyi unutmayın.

Yusuf

Doktor amca bu hastaligin belirtilerini ve hangi yaslarda oldugunu internetten arastırdım ama bulamadım eğer bu konuda bir bilginiz varsa paylasır mısınız? tesekkurler.

Uzman doktor

Bir yaş aralığı yoktur.

Egemen

Değerli hocam benim bir sorum var. İki köpek dişimde diş eti çekilmesi var. Bu durumu çekilme olan yere dolgu yaptırarak kapatmak veya ilerlemesini önlemek mümkün müdür? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Uzman doktor

ilerlemisini önlemek mümkündür. Lütfen konu ile ilgili olarak diş hekiminize başvurunuz.

Lale

Diş etlerimde çekilme başladığını farkettim dişlerimin arası da açılmaya başladı bunu dilimde hissettiğim gibi gözle de görebiliyorum ve üç tane dişim alt çenede eksik çekim nedeniyle. ne yapmam gerekiyor nasıl bir tedavi önerirsiniz aceba ? temizletmek işe yarar mı ? yoksa başka bir işlem mi gerekir ? bilgi verirseniz çok sevinirim

Ayşe

Merhaba hocam benim dişlerimde anuk var ve diş etlerim kanlı ve koyu kırmızı ve sıcak soğuk birşeyler yiyip içtiğimde feci bir sizlama yapiyor ve ön dişlerimde bi kaç tane çürük var ne yapmalıyım tedavi olmak istiyorum

Uzman doktor

diş etlerinizde iltihaplanma başlangıcı gingivitis oluşmuş olabilir. Diş hekiminize görünmenizi tavsiye ediyorum. Randevu alırsanız diş tedavinizi gerçekleştirebiliriz.

dicle

hocam bendede diş eti çekilmesi var. doktora gittim bana sensodyne önerdi fırçalıyorum ama hala dişlerim sızlıyor ne yapmam lazım yardımcı olun başka bir dişçiye mi gitsem

Uzman doktor

Diş hassasiyetleri oluşmuş olabilir. Diş bakımınıza devam etmeisiniz.

çiğdem

merhaba hocam benim diş etlerimde çekilme yeni yeni başlıyor ve fırçalarken kanıyor dişçiye gitmeme rağmen yapacak bişey olmadığını söyledi bu şekilde diş etlerim çekilmeye devam edermi ne yapmalıyım bir de dişlerim beyazlığını kaybetip saydamlaşıyor ne yapmalıyım?

Uzman doktor

Diş hekiminizin diş bakımı konusunda vermiş olduğu önerileri aynen yerine getirmelisiniz. Diş eti çekilmesi çok iyi bir ağzı bakımı ile durdurulabilir.

dicle

teşekkür ederimi bilgi için hocam

diş etimde çekilme var napmalıyım

miray

Merhaba, ben 21 haftalık hamileyim diş etlerimde ciddi sayılabilecek çekilme var. Bu durumda bir tedavi uygulanır mı bebeğime zararı olur mu..? Teşekkürler

Uzman doktor

Hamileliğinizin ilk üç ayında işlem yapılmamaktadır. İkinci üç ayda bebeğe zarar vermeyecek ve doğum uzmanı bilgisi alınarak işlemler yapılabilir. Son üç aylık dönemde ise yine işlem yapılmaz. Bu bilgğiler doğrultusunda hareket edebilirsiniz.

burcu

mrb hocam benimde diş etlerimde çekilme var. hastaneye gidiyorum alt dişlerime dikiş atıldı tedavi halen devam ediyor yaklaşık 2 ay oldu haftada 2 gün gidiyorum hastaneye fakat hala dişlerimi fırçaladğm zaman kanıyo başka doktora da gitmeliyim mi

Uzman doktor

Diş temizliğinize devam eden ve yeteri kadar bakım uyguladığınıza emin olun aynı zamanda diş ipi ve ağız gargarasınıda ihmal etmeyin. Eğer içiniz rahat değil ise başka bir doktora da gidebilirsiniz.

turan

Mrb hocam bendede dis eti cekilmesi var alt dislerimde buyuk derecede dis eti cekilmesi var hep tuzlu suyla calkaliyorum be fircaliyorum birsey diyecem dolguyla kapatilabilir mi hocam cvp verirseniz sevinirim

Uzman doktor

Dolgu işlemi diş etlerine yapılmaz. Flap Operasyonu Öncesi Sonrası Fiyatları bu konumuzda gerekli açıklamalar yapılmıştır. Flap operasyonu ile bu işlem gerçekleştirilebilir.

selin

Merabalar benim bi disimde cekilme var dis etimde kırmızı doktora gittim gargara parafontax dis macunu antibiyotik bide dis etlerimr sürmrm için bi ilac verildi bi haftadir kullanıyorum diş eti kanamami durdurdu fakat bi disimdeki cekilme inecegi yere diger dislerim cekildi sanki fircalamadanmi kaynaklaniyo acaba yoksa acelemi ediyorum bu süreçten sonrami inicek diş etim

Uzman doktor

Diş hekiminize tekrardan kontrol için ve diş etlerinizin bir hafta sonraki durumunda düzelmenin ne olduğunu görmek için kontrole gidebilirsiniz. Doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları ve uygulamanızı istediği yöntemleri eksiksiz bir şekilde uygulamaya ve diş bakımınıza çok özen göstermeye devam edin..

ayse

diş etlerim sallanıyor çok rahatsızım ne yapmalıyım

Uzman doktor

Diş etleriniz sallanıyor.. Diş heimi muayenelerinizi aksatmayın.. Eğer muayene olmadıysanız mutlaka bunu ertelemeyin ilerlemiş bir diş eti problemi ile karşı karşıya kalabilir ve bunun sonuncunda dişlerinizi kaybedebilirsiniz.

zehre

merhaba doktor bey dişleri düzenli olarak fırçalayan ve diş ipi kullanıyorum bugun doktora gittiğimde dişlerimde diş eti cekilmesi oldugunu söyledi ve herhangi bir tedaviye başlamadı devlet hastanesiydi özel bir muaynaneye gidicem ama nasıl bir tedavi uygulanır teşekkürler.

Kader

Hocam senelerdir diş eti çakılmam var.Diş etimde kanama yok fakat kahverenlı şekilde kökleri görünüyor.Diş hekimime gittim ilerlemiş diş eti problemi değil dedi.fakat ilerlememesi için kahverenkli yerleri temizledi ve üzerine beyaz dolgu yaptı.Ve o dolguyu senelerce kullanıyorum ve çekilme durdu bir zararını görmedim.Şimdi bir kaç günden beri üst dişlerimde altı tane minik minik çekilmeler görünüyor.Bunlarıda dolgu yaptırmak istiyorum fakat başka diş hekimine gösterdiğimde asla dolgu yapılmaz böyle kalacak ben yapmam daha zararlı dedi.Şimdi kime inanacağımi şaşırdım.dolgu yaptırmak zararlımı zararlıysa ne yapmalıyım güldüğüm zaman çirkin görünüyorlar.Lütfen beni aydınlatırmısınız.. Teşekkürler..

pelin

merhaba dt cem bey ben dr pelin hn
kalitsal olarak dis eti cekilmesi mevcut ben de bir kac senedir hizla ilerleyen..
oyle ki dokununca ve fircalarken dahi sizi veren durumda :(
yurtdisinda oldugum icin ihmal ettigim bir durumdu.
acaba nasil bir yontem izliyorsunuz tedavide?
bir de fiyatlari ogrenebilir miyim?
tesekkur ederim
iyi calismalar

Uzman doktor

Lütfen ofisimize gelerek diş eti ile ilgili olan problemleriniz için sizi tedavi etmemizi sağlayınız. Diş eti problemlerinde ve tedavisinde öncelikli olarak buna neden olan sebepler araştırılır bu yönde muayene edilir ve bu sorunun ortadan kaldırmak için buna sebep olan etkenler giderilir. Buna neden olan etkenler ise en belirgin olanları diş taşı, yanlış diş bakımı, eksik diş bakımı ve ağızda oluşan diğer problemler..

Uzman doktor

Diş bakımınızı eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Bu konuda dişlerinizi çok ihmal ediyorsunuz. Dişlerinizin durumunu görmeden ve önceki yapılan müdahaleyi anlamadan bu konu hakkında yorum yapılması doğru değildir. Doktorunuzun da dediği gibi dolgu işleminin yapılması zararlı olabilir. Burada en öemli hassasiyet diş bakımıdır. Lütfen muayene için randevu alınız. Yada başka bir diş hekimiine muracat ediniz.

Uzman doktor

Diş bakımını düzenli olarak yapmanız diş etlerinizde çekilme olmayacağı anlamına gelmez bu konuda düzenli olarak diş hekimi yardımı almanız gerekir. Yılda en az 2 defa olmak şartı ile diş hekimi kontrollerine gitmeniz gerekir.. Diş taşı temizliği yaparak diş eti çekilmesinin neden kaynaklandığı konusunda doktorunuz sizi muayene edecektir. Yapılan muayene sonrasında durumun neden kaynaklandığı anlaşılır.

ilyas

Dişlerim eti çok ağrıyor yemek falan yiyecem diyorum olmuyor. Günde 3 kez fırça yapsam iyi olur mu.

burcu

Benim bi disimin kökü gözüküyodu doktora gitmedim simdi yanındaki disimde koku gozukmeye basladı dis cekildikce tartar hafif sari bisey gozukuyo ne yapmam lazim doktora gitmaden halledilebilir mi

burcu

Benim bi disimin kökü gözüküyodu doktora gitmedim simdi yanındaki disimde koku gozukmeye basladı dis cekildikce tartar hafif sari bisey gozukuyo ama kanamiyo fircalarken veya sabah kalktıgimda ne yapmam gerekiyo doktora gitmeden halledilebilir mi

Uzman doktor

Diş bakımınızı mutlaka yapmalısınız. Yanlızca diş ağrılarınızda değil her zaman bunu yapmalı günde ebn az iki özellikle gece yatmadan önce dişlerinizi fırçalamalısınız. Sorunuza gelince öncelikli olarak bir diş hekimine muayen olun ağrılarınızın neden kaynaklandığı konusunda bilgi alın. Eğer diş taşları varsa temizletin. Daha sonra diş bakımı konusunda gerekli bilgileri doktorunuzdan edinin..

Uzman doktor

Doktora gitmeden halledilmesi mümkün değildir. Mutlaka diş hekiminize gidilmesi gerekir.

Uzman doktor

Mutlaka diş hekimine gidilmesi gerekiyor.

Gökhan

Merhaba ben 24 yasindayim Isvec de yasiyorum 3 seneden beri dis eti cekilme problemim var burda 5 ay boyunca tedaviye gittim röntgen cekildi 6 7 kere dis tasi temizlenmesi yapildi en son gittigim uzman dis doktoru problemi anlamayamdim dedi beni hastaneye sevk etti orda kan testi fln yapildi bi kac vitamin yazdilar sonra oda ise yaramadi migdeme kamerayla baktilar cunku genelde sabah kalktigimda yanma hissi oluyordu ordanda bisey cikmayinca tekrar hastanedi doktora gittim beni baska bi dis doktoruna gönderdi o doktordan da bi sonuc cikmadi bende umudumu kestim.Turkiyede de 1 kac dis doktoruna gittim ama ayni tavsiyeler :) son 1 yildir yanma hissi aci yok ama göruntu bozuklugu var ve gittikce ilerliyor isterseniz size resimde gönderebilirim.Yazilarinizi okudum bu alanda prof oldugunuz belli belki bana yardimci olabilirsiniz tedavi icin Istanbul a gelebilirim.

mevlüt

diş etlerimde çekilme var doktora gittim çok kapsamlı bir hastaneden prontoloji yaptırmamı söylediler üniversite hastanelerinden randevu almıyorum bu yüzden dişlerimi yaptıramıyorum

Uzman doktor

Buyrun randevu alıp gelin birde biz kontrol edelim.. Bu arada diş bakımınızı kesinlikle ihmal etmeyin günlük olarak diş bakımınızı gerçekleştirin..

duygu

Benim alt cenemde bi disimde cekilme vardi simdi yanindaki disimde yavas yavas koku gozukmeye basladi.Her aksam yatmadan once disimi fırcaliyorum.Agiz gargarası kullansam dis etim eski haline gelir mi.

Uzman doktor

Yanlızca diş fırçalamak yeterli olmayabilir. Diş hekimi kontrollerini de gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca doğru diş bakımı konusunda diş hekiminizden bilgi almalısınız. Bir diş hekimine muayene olunuz ve diş taşı temizliğinizi yaptırınız. İhmal etmeyiniz.

hulya

Agzimi actigimda cenemde tikirti oluyor bazen ciddi cene agrilari cekiyorum ne yapabilirim

Uzman doktor

Bir çene cerrahisi uzmanına muayene olmanızı öneririm..

Yorum Gönder

EN ÇOK OKUNAN KONULAR

Diş implant Fiyatları
8078946 kez okundu
Diş eti çekilmesi nasıl durdurulur ?
5678946 kez okundu
Porselen Diş Kaplama Fiyatları
4859032 kez okundu
20 lik Dişler
4309836 kez okundu
Ağız ve diş sağlığının önemi nedir ?
3891269 kez okundu
Protez Diş Fiyatları
2698402 kez okundu
Diş Dolgusu Fiyatları
2457036 kez okundu
Dişlerde Köprü Fiyatları
2238602 kez okundu
Yaprak Porselen Diş Fiyatları
1894583 kez okundu
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
1579302 kez okundu
Diş Zirkonyum Fiyatları
1043865 kez okundu
Diş Beyazlatma Fiyatları
936201 kez okundu
Estetik Diş Hekimi
738596 kez okundu
Görünmeyen Diş Teli Fiyatları
573805 kez okundu
Çapraşık Dişlerin Tedavisi
346902 kez okundu
Diş eti çekilmesi nedir ?
246693 kez okundu
Diş Kırılması, Diş Kırığı
164976 kez okundu

SON YORUMLAR

Diş Kırılması, Kırık Diş ve Diş Kırığı Tedavileri
Uzman doktor tarafından 1 gün önce
Çarpık Diş Tedavileri
Uzman doktor tarafından 1 gün önce
Diş Ağrıları, Şiddetli Diş Ağrısı ve Diş Ağrısı Tedavisi
Uzman doktor tarafından 1 gün önce
Lamina Diş Kaplama Fiyatları
Uzman doktor tarafından 1 gün önce
20 lik Diş Çekimi Sonrası Kanama ve Ağrılar Ne Kadar Sürer ?
Uzman doktor tarafından 1 gün önce

FACEBOOK SAYFAMIZ

web analytics