Estetik Diş Hekimliği

Diş Estetiği Güzelliği

16 Ocak 2017

Diş hekimliğinde son yıllardaki gelişmeler sonrasında diş estetiğine olan Tutku giderek artmaya başladı diş estetiği uygulamalarına giderek artması yalnızca karşı cinse olan beğenilme arzusundan değil sosyal yaşantının, iş hayatının, kendine olan güvenin tazelenmesi gibi bir çok etkene bağlıdır.

Diş estetiğinin bilimsel olarak gerçeği de tam olarak bu; karşılıklı olarak görüşen iki kişinin birbirleriyle öncelikle göz bebekleri ile temas kurduğu daha sonra ağız ve çene bölgesi ile teması devam ettirdiği dile getirilmektedir. Bu İlk Görüşme sonrasında karşısındaki kişi hakkında sadece dış görünüşüne bakarak Olumlu ya da olumsuz yargılara varılabiliyor.

Bu kişinin sosyal yaşantısında hemen hemen her gün karşısına çıkan bir durum aynı durum iş hayatı için de geçerli Bu yüzden bilimsel verilerden yola çıkarak diş estetiği konusunun ne kadar önemli bir kavram olduğunu anlıyoruz.

Diş estetiği hakkında genel bilgiler

Diş hekimliği alanındaki gelişmeler diş estetiği konusunda bizleri oldukça ileri noktalara getirdi günümüzde diş estetiği oldukça popüler ve yaygın olan bir konu Öyle ki şimdilerde yapılan dolgular dahi estetik dolgu olarak adlandırılmaktadır.

Diş estetiği uygulamaları tüm Ağız ve çene yapısını bir bütün olarak ele almakta ve tüm yüz hatları ile beraber estetik bir anlam oluşturmaktadır. Diş estetiği alanı içerisinde bir bütünlük oluşturan yüz hatları dudak çevresi diş etleri ve ağız yapısı bu anlamda son derece uyumlu olmalıdır.

Diş estetiği uygulamalarında diş hekimliği yukarıda sıralamış olduğumuz tüm analizleri yaparak hastasına mükemmel bir gülüş tasarımı ortaya çıkarır Hastanın istekleri ile beraber oluşturulan bu işlemler diş estetiğinin birer parçasıdır.

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Gönder