porselen-dolgu
Diş Hekimi Fiyatları

Diş Dolgusu Fiyatları

19 Ağustos 2013

Diş dolgusu nedir ? diş dolgusu nasıl yapılır ?

Dişler çürüdükten sonra fonksiyonelliğini ve görselliğini yitirir. Çürüğün daha fazla ilerlemesi ve dişin kaybedilmemesi için diş üzerinde bir takım dolgu uygulamaları yapılır. Dişteki çürük bölge temizlendikten sonra diş üzerinde bir oyuna meydana gelir. Dolgu uygulaması ile beraber bu bölge kapatılarak dişin görselliği ve fonksiyonelliği yeniden sağlanır. Kısacası çürümüş ve dişte Zarar oluşan bölge çıkarılarak bu bölge dolgu malzemeleri ile kapatılır.
Dolgu tedavileri ile İhtiyaç olan bölgeler tedavi edilerek aynı zamanda diğer dişlerinde çürümemesi engellenmiş olur. Diş dolgu tedavisi Bir nevi koruyucu tedavidir. Diş dolgu malzemesi ile dişin zarar gören bölgeler kapatılarak bakterilerin bu bölgelere girmesi ve çoğalması da engellenmiş olur.

Dolgu uygulamasında dolgu malzemesi olarak kullanılan malzemeler hangileridir ?

Diş dolgu tedavisi ve dolgu malzemesi olarak kullanılan maddeler altın Porselen kompozit amalgam dolgu malzemeleri diş dolgu tedavisinde uygulanmaktadır. Diş dolgu tedavisinde uygulanan malzemeler kalite kalitedir. Dolgu fiyatları da uygulanan bu dolgu malzemesine göre belirlenir.

Amalgam dolgular

Gümüş tedavi uygulamaları olarak geçmektedir. Amalgam dolgular son derece dayanıklı fonksiyonel yönelik doğru tedavi yöntemleridir. Amalgam dolgu tedavileri diğer doğru tedavi yöntemlerine göre biraz daha uygun maliyetli tedavi yöntemlerinden birisidir Fakat bu yöntem genellikle arka dişlerde tercih edilmekte ön dişlerde tercih edilmemektedir. Estetik anlamda kaygıları neden olabilecek olan amalgam dolgular son yıllarda pek tercih edilmemektedir

Kompozit dolgu tedavileri

Bir diğer doğru tedavi çeşidimiz kompozit dolgu tedavileri hastalar tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Kompozit dolgu tedavisinde doğal diş en yakın sonuçlar elde edilir. Kompozit dolgu tedavileri genellikle ön dişlerde tercih edilmektedir. Doğum tedavilerinde dolgu malzemesi içersine kompozit dolgular kalıcı karıştırılarak gerçekleştirilen ve tedavi yöntemidir. Kompozit dolgu tedavisi oldukça dayanıklı hem estetik hem de fonksiyonel yönelik bir dolgu tedavi yöntemidir hem ön dişlerde hem de arkadaşla da rahatlıkla uygulanabilmektedir.

İnley dolgu tedavi yöntemleri

Bu dolgu tedavi tekniği oldukça maliyetli bir tedavi şekilleri laboratuvar ortamında kişiye özel olarak hazırlanan bu doğru tedavi yöntemi oldukça kaliteli malzemeden gerçekleştirilmektedir. Aşınmalara ve kırılmalara karşı son derece dayanıklı bir malzemedir.

Diş dolgusu tedavi fiyatları

Diş Hekimi sitelerinde diş fiyatları ile ilgili olarak bilgi verilmesi Türk Tabipler Birliği tarafından yasaklanmıştır fakat Türk Tabipler Birliği’nin askeri olarak oluşturmuş olduğu bir çizelge vardır Tabipler Birliği sitesinden dolgu fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz fakat buradaki bilgiler kesinlikle gerçek Diş Hekimi fiyatlarını yansıtılacaktır.

Diş dolgusu fiyatları muayene sonrasında Diş Hekimi tarafından verilir burada fiyatı etki eden bazı etkenler vardır Bu etkenler işinize durumu diş hekiminiz ya da Diş Hastanesi uygulanacak olan işlemler ve benzeri etkenlere göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Gönder